Kehf Turizm

DUBAİ

Dubai Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Aslında vizenin ismi Birleşik Arap Emirlikleri vizesi olmakla beraber, ülkede en çok tercih edilen ve ziyaret edilen şehrin Dubai olmasından kaynaklı olarak herkes tarafından Dubai vizesi olarak adlandırılmaktadır.   Umuma mahsus bordo pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarımızın Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı 7 emirlikten herhangi bir tanesine gitmek için vize alması gerekmektedir. Bordo pasaport sahibi dışında yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip kişilerin ise 90 güne kadar vize almalarına gerek yoktur. Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı yedi emirlik Abu Dhabi, Acman, Füceyre, Şarika, Dubai, Resü’l-Hayme ve Ummül-Kayveyn’dir.

Dubai vize işlemleri Dubai’de bulunan Göçmenlik Bürosu tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin kişisel olarak bu makama erişmeleri ve işlem yaptırmaları mümkün olamayacağından mutlaka bir acente aracılığı ile başvuru yapılması gerekmektedir. İstenirse vize başvuruları seyahat edilen hava yolu aracılığı ile de alınabilir fakat buradaki süreç çok daha yorucu ve uğraştırıcıdır. Ayrıca vizeniz sonuçlanmadan uçak biletinizi kesinleştirmiş olmanız da gerekmektedir, aksi takdirde havayolu vize başvurunu gerçekleştirmemektedir. Böyle bir durumda ise vizenizin olumsuz sonuçlanması durumunda uçak bileti masrafınızda size zarar olarak yansıyacaktır. Bu nedenle uçak bileti zorunluluğu olmayan hiçbir ülkede vize başvurusu sonuçlanmadan seyahat programının kesinleştirilmesini tavsiye etmemekteyiz.

Dubai vizesi online olarak alınan bir vizedir. Vizenizin sonucu elektronik posta yolu ile gönderilmektedir. PDF dosyası halinde gelen bu vize sonucunun çıktısını alıp seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Vizenizin onaylandığı tarih aynı zamanda vizenizdeki ülkeye ilk giriş hakkınızın başladığı gündür. Şöyle açıklayalım; örneğin 01 Eylül 2020 tarihinde bir vize başvurusu yaptık ve 48 saat içerisinde vizenizin onayı ulaştı. Vizenizin onaylanma tarihi ve başlangıç tarihi 03 Eylül 2020 tarihi oluyor. Vizeniz üzerinde başlangıç olarak bu tarih bitiş olarak 03 Kasım 2020 yazıyor. Yani vizeniz 60 gün geçerli gibi görünüyor. Ancak öyle değil. Dubai vizesi üzerinde yazan bu tarihler ülkeye ilk giriş yapabilme hakkınızın olduğu tarih aralığını ifade eder. Yani siz aldığınız bu vize ile 03 Eylül’den 03 Kasım’a kadar herhangi bir tarihe kadar ülkeye ilk girişinizi yapabilirsiniz. Vizeniz tek girişli ve kısa dönem bir vize ise giriş yaptığınız andan itibaren 30 gün ülkede kalma hakkınız mevcuttur.

Dubai Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

30 günlük kısa dönem tek girişli Dubai vizesi veya 30 günlük kısa dönem tek girişli BAE vizesi

30 günlük kısa dönem çok girişli Dubai vizesi veya 30 günlük kısa dönem çok girişli BAE vizesi

90 günlük kısa dönem tek girişli Dubai vizesi veya 90 günlük kısa dönem tek girişli BAE vizesi

90 günlük kısa dönem çok girişli Dubai vizesi veya 90 günlük kısa dönem çok girişli BAE vizesi

Transit vize (Transit vize sadece Dubai aktarmalı uçuşlarda uygulanmaktadır.)

Dubai vizelerinde diğer ülkelerdeki gibi turistik, ticari veya aile ziyareti gibi vize başvuru çeşitleri yoktur. Seyahat edecek her kişi seyahat amacı ne olursa olsun süreye bağlı olarak başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Dubai Vizesi İşlem Süreci Nedir?

Dubai vizesi en kısa sürede sonucu alınan vizelerden biridir. Öyle ki bazen sabah yapılan bir başvurunun sonucu öğleden sonra bile elimize ulaşabilmektedir. Bu süreç yoğunluğa ve kişisel incelemeye bağlı olarak her başvuru sahibi için değişkenlik gösterse de Dubai vize işlem süreci için en ortalama sonuçlanma süreci 24 ile 72 saat aralığındadır diyebiliriz. Birleşik Arap Emirlikleri’nde billindiği gibi hafta tatili Cuma ve Cumartesi günleridir. Bu nedenle Perşembe günleri yapılan başvuruların sonuçları genelde Pazar veya Pazartesi günleri tarafımıza ulaşmaktadır. Hafta tatiline denk gelen başvurularda sonuçlanma süreci zaman zaman 120 saatleri bulabilmektedir.

Dubai Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Dubai vizesi için gereken belgeler sadece pasaportunuzun resimli ön yüzünün renkli olarak taranmış hali, kimlik fotokopisi, 1 adet arka fon beyaz biyometrik fotoğrafın renkli olarak taranmış hali ve Dubai’deki şartlara uyacağınızı beyan ettiğiniz imzalı taahhütnamedir.

Dubai vize başvurusu için sadece bu belgeler yeterli olmaktadır. Lütfen pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olduğunu kontrol etmeyi unutmayınız. Geçerlilik süresi 6 aydan az olan kişilerin başvuruları Göçmenlik Bürosu tarafından kabul edilmemektedir.

Dubai vize başvurusu yapabilmek için tüm bu belgelerin renkli olarak taranmış görüntüleri yeterli olmaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun online işlem ayrıcalığı ile Tcp Çaprı Merkezleri Hizmetleri’nin hizmet kalitesini görebilir, en kısa sürede ve en güvenilir şekilde işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Dubai Vize Randevu 2020

Dubai vizelerinde randevu prosedürü yoktur. Herhangi bir randevu alınması veya randevuya gidilmesi durumu söz konusu değildir. Dubai vize işlemleri tamamen elektronik ortamda, hızlı ve en güvenilir biçimde acentemiz tarafından titizlikle takip edilmektedir.