Kehf Turizm

ÇİN

ÇİN Vizesi Nasıl Alınır?

İş, tatil veya eğitim gibi amaçlarla Çin vizesi almak zorunda olan kişiler vizelerini çin’nın Türkiye’de bulunan temsilcilikleri aracılığıyla alabilirler. Bu temsilcilikler Çin’nın Antalya, Trabzon ve İstanbul başkonsoloslukları ile Rusya Ankara Büyükelçiliği’dir. Bunların yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan fahri konsolosluklar, vize merkezleri ve seyahat acenteleri de başvuru için tercih edilebilecek yerler arasındadır. Ancak başvuruda bulunmadan önce kişilerin yetkili olan kurumlara başvurup başvurmadıklarını anlamaları gerekir.

Bulunduğu şehre yakın konumdaki temsilciliğe vize başvurusunda bulunacak olan kişiler öncelikle randevu almak zorundadır. Bu randevu sayesinde kendilerine ayrılan sürede işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilirler. Evrakların teslimi veya vize ücretinin ödemesini yapabilirler. Başvuru için büyükelçilik tercih edildiğinde ise resmi web sitesi üzerinden randevu alınarak verilen tarihte büyükelçilikte hazır bulunularak başvuru yapılır.

Vize Çin İçin Başvuru Koşulları Nelerdir?

İnsanların vize Çin için başvuru işlemlerine başlaması ve başvuruların olumlu sonuç alabilmesi için başvuru koşullarını yerine getirmeleri gerekir.

Vizenin alınabilmesi için sağlanması gereken başvuru koşulları şunlardır;

 • Başvuru yapacak kişilerin pasaport sahibi olmaları gerekir. Ayrıca bu pasaportun en fazla 10 yıl önce alınmış olması zorunluluğu vardır.
 • Çin seyahati için gerekli maddi gelirin olması ve bunun banka hesap özeti veya maaş bordrosuyla kanıtlanabilecek olması gereklidir.
 • Vize Çin başvurusunun kabul edilmesi için başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulabilmesi gerekir.
 • Çin’e gidiş için engel bir durumun olmaması gerekir.
 • Seyahat için kullanılacak pasaportta herhangi bir yırtık veya hasar bulunmamalıdır.
 • Vize türüne uygun olan vize belgelerinin birbiriyle tutarlı olacak şekilde hazırlanmış olması gerekir.
 • Alınacak vize türüne göre davet mektubu hazırlanmalıdır.

Bu koşulları sağlayan kişilerin başvurularını tamamlayabilmeleri için Çin Konsolosluğu’ndan randevu almaları lazımdır. Bu sayede işlemler başlatılabilir.

Çin İçin Vize Çeşitleri Nelerdir?

Vize muafiyeti olmayan kişilerin Çin’e gidebilmeleri için yapacakları seyahate uygun olarak alınma zorunluluğu getirilen vizeye sahip olmaları gerekir. Bunun için başvurular vize türüne bağlı olarak gerçekleştirilebilir.

Çin için vize çeşitleri şöyledir;

 • Çin çalışma vizesi
 • Çin hümaniter vize
 • Çin turistik vize
 • Çin teknik vize
 • Çin öğrenci vizesi
 • Çin ticari vize
 • Çin özel ziyaretçi vizesi
 • Çin transit vizesi

Bu vizeler 1 girişli, 2 girişli veya çok girişli olarak talep edilebilir. Bu sayede giriş sayısına bağlı olarak vize geçerlilik süresi boyunca ülkeye giriş çıkış yapılabilir. Bu vizeleri alabilen kişiler Çin’da kalma sürelerinin 7 günden fazla olması durumunda Çin makamlarına kayıt yaptırmak zorundadır. Bu kayıt ülkeye giriş sonrası yaptırılmaktadır.

Çin Vizesi Almak İçin Başvuru Evrakları Nasıl Olmalıdır?

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerden ülke temsilcilikleri Çin vizesi için gerekli evraklar listesini talep ederler. Bu evrakların talep edilme amacı başvuruda bulunan kişinin ülkeye giriş için maddi ve kişisel durumunun uygun olup olmadığının anlaşılmasıdır.

Çin vizesi almak için gerekli görülen başvuru evrakları ve başvuru evraklarının özellikleri şöyledir;

 • Başvuru formu: İtalyanca, Çin, İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birine göre doldurulmalıdır. Formda hatalı ya da yanlış bilgi yer almamalıdır. Ayrıca form vizeyi talep eden kişinin imzasını taşımalıdır.
 • Pasaport: Geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır. Ayrıca Çin vizesi içinv kullanılabilecek boş sayfaları bulunmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi: TC kimlik numarası bulunmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Sigorta opsiyonel olup zorunluluğu yoktur.
 • Ev hanımı, işsiz olanlar ya da öğrenciler için sponsorluk dilekçesi
 • Banka hesap özeti: Hesap özetinin son 3 ayı içermesi ve banka kaşesinin bulunması gereklidir.
 • Davetiye: Çin’e davet icabı gidenlerin teslim etme zorunluluğu vardır.

Standart olan bu belgelerin dışında çalışma vizesi alacakların çalışma durumunu gösteren belgeleri, öğrenci vizesi alacaklarınsa öğrencilik durumlarını gösteren belgeleri sunmaları gerekir. Buna ek olarak tüm belgelerin yeni hazırlanmış ve başvuruda bulunan kişi için geçerli bilgileri içermesi gerekmektedir.

Çin Vize Almak Adına Sponsor Dilekçesi Zorunlu Mudur?

Sponsor dilekçesi Çin’e seyahat gerçekleştirecek olan kişilerin ülkedeki masraflarının bir başkası tarafından karşılanması durumunda teslim etmeleri gereken bir dilekçedir. Bu dilekçe sayesinde konsolosluk makamı başvuru sahibinin maddi durumunun yetersiz olup olmamasıyla ilgilenmez. Ancak sponsorluk dilekçesi vize almak için her durumda sunulabilecek bir dilekçe değildir. Bu dilekçenin vize evraklarıyla birlikte sunulabilmesi için başvuru sahiplerinin işsiz veya öğrenci olmaları gerekir. Bu kişilerin maddi ihtiyaçlarını kendilerinin karşılaması mümkün olmadığı için sponsorluk dilekçesi ülkeye girişlerini sağlar. Ayrıca çalışanlarında bu dilekçeyle Çin’a gitmesi mümkündür.

Çin’e Vize Almak İçin Ödenecek Ücretler Ne Kadardır?

Vize başvurularının tamamlanması veya işleme alınabilmesi için çin’ya vize almak isteyenlerin vize ücretlerini ödemesi zorunludur. Ödemenin yapıldığı makbuz veya dekont gibi belgelerle kanıtlanabilir. Vize ücretleri ise alınması gereken vize türüne, vatandaşlığa, vize giriş süresine, vize süresine, başvuru yapılan vize merkezine ve işlem süresine göre belirlenir. Bu ücretler her sene belirli dönemlerde artış gösterdiği için vize almak isteyenlerin başvuru öncesinde ücretleri öğrenerek hazırlık yapmaları gerekir.

Turistik vize almak isteyen kişiler tek girişli ve 10 iş gününde alabilecekleri Çin turistik vizesi için 80 USD ücret öderler. Ticari vize almak isteyen kişiler tek girişli ve 3 iş gününde alabilecekleri Çin ticari vizesi için 160 USD ödeme yaparlar. Bu nedenle başvuru sahiplerinin vize türüne ve işlem süresine karar vererek ücretlerini ödemeleri gerekir.

Çin İçin Yapılan Vize Başvurularının Sonucu Kaç Günde Açıklanır?

Çin için yapılan vize başvuruları cevabının kaç günde sonuçlanacağı seyahat planı yapan kişilerin dikkate alması gereken bir konudur. Çünkü planlanan seyahat zamanında sonuçlanmayan vize başvuruları, seyahatin iptaline ve seyahatin ertelenmesine neden olabilir.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi ise Çin Büyükelçiliği veya yetkili konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatiller ve işleme alınma süresine göre değişir. Bu süre ortalama olarak 4-15 iş günü olarak ifade edilse de uzun sürdüğü durumlar sıklıkla görülür. Başvuru cevap süresinin uzayacağı göz önüne alınarak Çin vizesi başvurularına en az 1 ay önceden başlanması tavsiye edilir.

Çin Yabancı Vatandaşlar İçin Vize Muafiyeti Uygular Mı?

Çin’ya gitmek isteyenler vize işlemlerinin uzun süreceğinin farkında olarak vize muafiyetinden yararlanıp yararlanamayacaklarını merak ederler. Çin Türk vatandaşları için sadece diplomatik pasaportlulara vize muafiyet hakkı verirken yabancı ülke vatandaşlarına şartlara uygun olmaları durumunda muafiyet sağlar.

Çin yabancı vatandaşlara 14 gün, 90 gün ve 60 gün vizesiz ülkeye giriş muafiyeti sağlar. Çin’ya girişte 14 gün muafiyeti olanlar Hong Kong, Çin ve Nauru ülke vatandaşlarıdır. Mauritus ve Güney Kore vatandaşları ise turizm amacıyla 60 gün vize muafiyeti hakkından yararlanabilirler. Ukrayna, Ermenistan, Azerbaycan, Moldova, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Abhazya vatandaşlarının ise 90 gün vize muafiyeti vardır. Güney Osetya ve Beyaz Çin vatandaşlarının ise Çin vize gerekliliği konusunda süresiz muafiyet hakkı bulunur.

Çin vize başvurusu için istenen bazı belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Bu belgelerin tam bir şekilde doldurulması ve bilgilerin tamamen doğru olması gerekmektedir.

Çin Vize Başvuru Türleri

Çin vize başvuru adımı için çeşitli türler vardır. Bu türler şu şekildedir:

1.Turistik vize: Çin vize başvurusu yaparken turistik amaçlı gidecek olan kişilere verilen vize türüdür.

Öncelikle Voucher yani otelde kalınacağını belirten tarihli belge, davetiye gereklidir. Bunların yanında uçak ile otel rezervasyonu (Gidiş dönüşlü olacak şekilde olmalıdır), yüz belirgin şekilde çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz olacak şekilde biyometrik fotoğraf, pasaport (Geçerlilik tarihi en az 6 ay daha olan, 2 adet boş sayfası olan), online vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

2.Özel Vize: İstenen belgeler eşler için; Rus vatandaşının Çin Federasyonu kimliği, pasaport, evlilik cüzdanı, 2 adet biyometrik fotoğraf, online başvuru formu çıktısı.

Çocuklar için; kimlik, pasaport, form A belgesi, anne babadan biri yoksa muvafakatname, 2 adet biyometrik fotoğraf, online başvuru formu çıktısı gerekmektedir.

Pasaportun 6 ay daha geçerliliği olmak zorundadır.

3.Çalışma Vizesi: Çin Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından verilmiş olan bir davetiye mektubu, 6 aylık geçerlilik süresi olan ve 2 tane de boş sayfaya sahip olan pasaport, başvuru formu (Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olmalıdır) renkli fotoğraf, sağlık sigortası (Zorunlu değildir) ve imzalı HİV tahlili gerekmektedir.

4.Öğrenci Vizesi: Çin’da öğrenim görmek isteyen öğrenciler için verilen vizedir. Çin Federal Göçmen Bürosu tarafından verilmiş davetiye, en az 6 ay geçerlilik süresi olan ve 2 adet de boş sayfalı olan pasaport, başvuru formu (imzalı), renkli fotoğraf, HIV raporu (imzalı ve kaşeli) istenmektedir.

5.Ticari Vize: Çin Federasyonu Göçmen Bürosu’na verilecek bir davetiye, en az 6 ay geçerlilik süresi olan bir pasaport, başvuru formu (Eksiksiz ve doğru bilgiler olmak zorundadır), renkli fotoğraf ve zorunlu olmayan ama tavsiye edilen sağlık raporu istenmektedir.

6.İnsani Vize: Çin Federasyonu Göçmen Bürosu’na verilecek bir davetiye mektubu, davetli olarak gidecek olan kişiye ait davet organizasyonu orijinal başvurusu, en az 6 ay geçerli olan, 2 adet boş sayfaya sahip pasaport, renkli fotoğraf, zorunlu olmayan ama tavsiye edilenÇin vizesi başvuru ücretleri 2020 Mart itibari ile yenilenmiştir.

 sağlık raporu gerekmektedir.

Çin Vizesi Başvuru Ücretleri

Bu ücretler şu şekildedir:

 • Tek girişli ve 57 iş günü işlem süreli olan turistik vize ücretleri; Konsolosluk için olan ücret 80 USD, hizmet bedeli ücreti ise 35 USD.
 • Tek girişli olan ve 1 iş günü işlem süreli olan turistik vize ücretleri; Konsolosluk için ücret 160 USD, hizmet bedeli ücreti ise 35 USD.
 • Çok girişli olan ve 57 iş günü işlem süreli turistik vize ücretleri; Konsolosluk için ücret 128 USD, hizmet bedeli ise 35 USD.
 • Çok girişli olan ve 1 iş günü işlem süreli turistik vize ücretleri; Konsolosluk için ücret 256 USD, hizmet bedeli ise 35 USD.
 • Tek girişli olan ve 57 iş günü işlem süreli ticari vize ücretleri; Konsolosluk için ücret 80 USD, hizmet bedeli 35 USD.
 • Tek girişli olan ve 1 iş günü işlem süreli ticari vize ücretleri; Konsolosluk için ücret 160 USD, hizmet bedeli: 35 USD.
 • Çok girişli olan ve 57 iş günü işlem süreli ticari vize ücretleri; Konsolosluk için ücret 240 USD, hizmet bedeli 35 USD.
 • Çok girişli olan ve 1 iş günü işlem süreli ticari vize ücretleri; Konsolosluk için ücret 480 USD, hizmet bedeli ise 35 USD.

Çinvize başvurusu konusunda uzman desteği alarak, adınıza doğru şekilde vize başvuru işleminin yapılması için vize danışmanlık şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’den Çin’e seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları Çin seyahatine çıkmak için öncelikle vize randevusu oluşturmak zorundadırlar. Çin Konsolosluğu tarafından belirlenen kriterlere göre oluşturulan evrak listesinin 2021 yılına göre güncellenmiş liste olması önemlidir. Aynı zamanda evrakların eksiksiz olması seyahat planının aksamaması için gereklidir. Seyahat tarihinizde aksaklık oluşmaması için vize başvuru randevusunu erken almak oldukça önemlidir. Çin vizesi almak için mutlaka Çin vize randevusu alınmalıdır. Vize başvuruları randevu olmadan değerlendirilmeye alınmamaktadır.

Çin Vize Randevusu Sonrasında Vize İşlemleri

Yapılacak seyahatin türü vize randevusu almadan önce ilgili kuruma belirtmelidir. Ardından vize başvurusu yapmak için randevu gününde Konsoloslukta bulunmak gerekir. İlk kez bu ülkeden vize almak isteniyorsa Konsoloslukta şahsen bulunulmalıdır. Vize işlemleri elbette vize işlemlerini yürüten aracı kurumlar aracılığıyla yapılabilir ve evraklar hazırlanabilir. 2021 yılını içeren güncel evrak listesine göre evrakları hazırlamak yararlı olacaktır. Böylelikle seyahat planında aksaklıklar yaşanmamış olur. Çin vize başvurusu yapacak olan kişiler tek girişli, iki girişli ya da çok girişli olarak farklı vize taleplerinde bulunabilirler. Ortalama olarak 15 gün öncesinden Çin vizesi için randevu oluşturulmalıdır.

Çin Vize Randevu Alma Adımı İle Birlikte Vize Ücreti Ödeme

Çin  yapılması planlanan seyahatlerde Çin Hükümeti kişilerden vize talep etmektedir. Çin vize randevu alma işlemi çok zor bir işlem olmamaktadır. Konsolosluklardan şahsen başvuruyla ya da aracı kurumlar aracılığıyla randevu alınabilir. Elbette vize için bir takım evrakların hazırlanmasının yanında vize harcının da ilgili kuruma yatması gereklidir. Vize ücretleri her yıl ülkenin Konsolosluğu tarafından güncellenmektedir. Bu ücret vizenin türüne, kategorisine ve vatandaşlık türüne göre farklılık gösterebilir. Çin ülkesinin vize ücretleri nakit olarak verilebildiği gibi ilgili kuruma kredi kartıyla da ödenebilir. Fakat vize reddi olması halinde ödenen tutar geri iade edilememektedir. Dolayısıyla evrakların eksiksiz ve doğru bilgiler içeriyor olması oldukça önemlidir.

Çin Vize Randevu Alma İşlemi Sonrasında Gerekli Olan Evraklar

Çin vizesi için güncel evrak listesi hazırlanmalıdır. Güncel evrak listesine göre kişinin kendi kişisel bilgilerini içeren evrakların hazırlanması vize başvurusunun onaylanma sürecini kısaltacaktır. Evraklarda sıkıntı yaşanmaması halinde vize olumlu sonuçlanırken, seyahat tarihinde aksamalar yaşanmayacaktır.

Vize için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Çin vizesi başvuru formu
 • Çin vizesi için davetiye
 • Voucher belgesi

Bu evraklar tam ve doğru bilgilerle hazırlanırsa Çin vizesi olumlu sonuçlanacaktır. Aracı kurumlar aracılığıyla vize işlemleri yaptırılıp kısa zamanda Çin vizesine sahip olunabilir.

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin’ya yapılacak olan seyahat için ne kadar erken vize başvurusu yapılır ve evraklar hazırlanırsa vize onay süreci de o kadar erken olacaktır. Bu nedenle seyahat tarihinden ortalama bir ay öncesi Çin vize randevu alımı sağlıklı olacaktır. Konsolosluklarda yaşanması muhtemel yoğunluklar, resmi tatil günlerini düşünmezsek 4 ile 7 gün içinde vize sonuçlanacaktır.

Farklı amaçlar doğrultusunda seyahat yapmak için Çin vize işlemleri adımlarını atmak gerekir. Vize başvurularının birçok aşaması vardır. Her aşamayı adım adım geçmek oldukça önemlidir. Aşamaların hızlı ve sorunsuz bir biçimde ilerleyebilmesi için süreç ile yakından ilgilenilmelidir. Çin vize işlemleri yapılmadan önce Çin’a hangi amaç ile gideceğinin kararlaştırılması önemlidir.

Çin Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize işlemleri sırasında istenilen her bilginin eksiksiz ve tam olarak verilmesi gerekir. Vize formunu doldururken amaç, giriş ve çıkış sayısı önceden belirlenmelidir. Form vize işlemini yapmak isteyen kişi tarafından imzalanmalıdır. Çin’ya seyahat etmek için almak istenilen vize türlerinin hepsi için davetiye alınmalıdır. Davetiyeler Çin’daki yetkili makamlar tarafından hazırlanmış olmalıdır. Davetiye işlemleri uzun bir süreci kapsar. Bu nedenle Çin vizesi işlemleri için yapılması gerekenlere önceden başlamak gerekir. Rusya’ya gidiş amacına ve seyahat süresine göre farklı vize türleri için farklı evraklar istenebilir. Belgeler eksiksiz ve en iyi biçimde hazırlanıp ilgili kişilere teslim edilir. Pasaport, seyahat sürecinden itibaren en az 6 ay geçerliliğini korumalıdır. Çin vizesi işlemleri için en yakın konsolosluktan randevu alınmalıdır.

Çin Vize Türleri

Seyahat süreci ve amacına göre farklı vize türleri bulunur. Her vize türü için başvuru yapmak gerekir. Turistik amaçlı geziler giriş ve çıkış olarak alınır. Seyahat sırasında 30 gün dolaşım hakkı vardır. Ticari iş ve fuar ziyaretlerinde ise vize süresi değişim gösterir. Ticari amaç ile vize alındığı zaman kullanım süresi 90 gündür. Tekrarlanan fuarlar için vize işlemleri tamamladıktan sonra dolaşım süresi en fazla 1 yıldır.

Eş, akraba ve aile ziyaretleri için ayrı vize türü bulunur. Rus halkı için aile en derin bağları simgeler. Aile vizesi alabilmek için ilgili makamlardan davetiye almak gerekir.Çin’da yaşayan başvuru sahini yakınından ilgili makama bir beyan sunulmalıdır. Davetiyelerin süreci en az 45 gündür. Çin’daki eğitim kurumlarında öğrenim görebilmek için öğrenci vizesi alınmalıdır. Öğrenci vizesi 90 günü kapsar ve ilgili makamlara giderek sürenin uzaması için başvuru yapma imkanı bulunur. Çin’da bulunan herhangi bir kurumda çalışmak isteyen kişiler için vize imkanı vardır. Çalışma vizesinin süresi 90 gündür.

Akademik, kültürel ve sosyo-politik gelişim, spor etkinliklerinde görev almak için yapılacak ziyaret türü insani vizedir. İnsani vize 90 güne kadar veya 1 seneye kadar verilir. Çin topraklarına inerek başka bir ülkeye seyahat etmek istenildiği zaman alınması gereken vize türü transit vizesidir. Çin’ya gidiş veya dönüş vizesinin geçerlilik süresi ve ülkeye giriş tarihi gibi önemli unsurlar, Çin transit vizesinin geçerlilik süresine göre belirlenir. Çin havalimanında kalış süresi 24 saat ile sınırlıdır. Bu nedenle ayrı olarak transit vize almak gerekmez. Fakat havalimanında kalış süresi 24 saatten fazla olduğu zaman transit vizeye tekrardan ihtiyaç olur.

Çin Vize İşlemleri İçin Ücretin Belirlenmesi

Vize başvuru işlemi için yapılması gereken vize işlemleri öncesinde ücret verilmelidir. Vize türlerine göre ücretlerde değişim gösterir. Ayrıca konsolosluk ve hizmet bedeli de vardır.

Çin’ya gidebilmek için pasaportun yanı sıra Çin vizesi için gerekli evraklar doğru şekilde toparlanarak bu evraklarla birlikte vize almak da gerekmektedir. Ayrıca vize evrakları eksiksiz ve zamanında teslim edilmelidir.

Çin, Avrasya bölgesinde yer alan, oldukça geniş bir coğrafyadır. Çin’yı görmek ve gezmek ya da çalışmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır ve gün geçtikçe bu sayı artmaktadır. Gerek doğal güzellikleri, gerek iklimi ve gerekse kullanılan dili dolayısıyla Çin çok popülerdir.

Çin Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Çin’ya gitmek isteyenler Çin vizesi gerekli evraklar konusunda son derece titiz davranmalıdır.

Çin vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir;

 • Çin Federasyonu devleti tarafından gönderilmiş olan onaylı ve ıslak imzalı elektronik davetiye
 • En az 6 ay geçerli olan pasaport
 • 2 tane 35×45 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf
 • Çin vizesi için eksiksiz ve doğru doldurulmuş başvuru formu
 • Sağlık sigortası (zorunlu değildir fakat alınması iyi olur)

Bunlar Çin vizesi için gerekli olan evraklardır. Doğru bir şekilde teslim edildiğinde farklı herhangi bir durum olmazsa sorunla karşılaşılmaz. Başvuru sırasında gerekli evraklar kişiye göre değişim gösterebilir. İlgili makamlara giderek başvuru sırasında gerekli evraklar için detaylı bilgi alınabilir.

ÇinVize Gerekli Evraklar Temini İçin Ne Yapılmalıdır?

Çin’ya gitmek isteniyorsa vize için gerekli evrakların bir araya getirilmesi zorunludur. Öncelikle Çin Federasyonu Konsolosluğu’nun kendi web sitesinden vize randevusu alınmalıdır. Başvuru yaptıktan sonra Çin vize gerekli evraklar içerisinde yer alan elektronik davetiye adrese ulaşacaktır. Bunun süresi 30-40 günü bulabilir. Bu yüzden biraz hızlı davranmak iyi olacaktır.

Çin Vize Evrakları Nasıl Temin Edilir?

Çin vize evrakları nasıl temin edilir merak edildiğinde, öncelikle pasaport kontrol edilmelidir. Süresi en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Süresi dolduysa yenilenmelidir. Pasaportun bir kısmı boş kalmalıdır. 2 adet biyometrik fotoğraf için belirlenen ölçüler doğru bir şekilde fotoğrafçıya belirtilmelidir.

ÇinVize Belgeleri Alma

Çin vize belgeleri arasında asla unutulmaması gereken diğer belge ise Çin vizesi başvuru formudur. Başvuru formu Çin vize belgeleri içerisindeki en önemli evraktır. İstenen bilgiler tamamen doğru, net ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Çin Vize Almak İçin Gerekli Evraklar Ve Ücret

Çin vizesi için her şeyi tamamladıktan sonra Çin vize almak için gerekli evraklar arasındaki diğer belge olan sağlık sigortası da unutulmamalıdır. Zorunlu olmadığı söylenir fakat edinmek iyi olacaktır. Çin vize ücreti ise, alınacak vize türüne göre değişecektir.

Çin Vizesi İçin Gerekli Belgeler Ve Vize Türleri

Çin vizesi için gerekli belgeleri temin etmek sanıldığı kadar zor değildir. Çin vizesi için gerekli belgeler temini yapıldıktan sonra, vize ücreti öğrenilmelidir. Çin için transit vize, turistik vize, öğrenci vizesi, ticari vize ve aile birleşimi vize çeşitleri vardır.

Rus Vizesi İçin Gerekli Evraklar Almak

Eğer Rus vizesi için gerekli evraklar tamamlandıysa, ücret ödeme aşamasına gelinmiştir. Çin güncel vize ücreti 170 USD şeklindedir. Gerekli vize evrakları ile birlikte ücret eksiksiz teslim edilmelidir.